Istnieje wiele powszechnych problemów w życiu małżeńskim. Wiele z nich może być unikniętych,naprawionych lub rozwiązanych dzięki różnym metodom i technikom. Spójrz na najczęstsze problemy małżeńskie i naucz się jak je rozwiązać zanim nieodwracalnie zniszczą one twój związek.

1. Niewierność

Niewierność to jeden z najczęstszych problemów w związkach. Włącza się w to zdrada jak i emocjonalny romans.Inny przykłady które załapują się pod definicje niewierności to tak zwane ONS, fizyczna niewierność, związki internetowe, długotrwałe jak i krótkotrwałe romanse. Niewierność pojawia się w związkach z wielu różnych powodów; jest to częsty problem i wiele par nie jest w stanie go rozwiązać.

2. Seksualne preferencje

Jedna osoba w relacji, może preferować inny rodzaj seksu. Fizyczna intymność jest niezbędna w długoterminowym związku, jak i może być korzeniem jednego z najczęstszych problemów w małżeństwie – problemów seksualnych. Problemy z seksem mogą być drogą do powstania wielu innych problemów małżeńskich. Najbardziej pospolitym problemem seksualnym w małżeństwie jest utrata libido. Wielu ludziom wydaje się, że tylko kobiety mogą tego doświadczyć, lecz w rzeczywistości mężczyźni doznają tego samego. W innych przypadkach, problemy seksualne mogą pojawić się z przyczyn preferencji jednego z małżonków. Jedna osoba może preferować zupełnie inne czynności, co może wprowadzić drugą osobę w poczucie zakłopotania.

3. Wartości i wierzenia. Z pewnością, podczas małżeństwa pojawią się różnice lub kłótnie, lecz niektóre różnice mogą być za wielką sprawą do zignorowania, na przykład wiara lub podstawowe wartości. Jeden małżonek może wierzyć w jedno a drugi w coś innego. To może stworzyć emocjonalna przepaść.Jak możesz zgadnąć, to może spowodować znaczny problem gdy jedna ze stron zmęczy się byciem samotnym w swoich czynnościach, na przykład chodzeniu do miejsca wiary. Problemy małżeńskie tego rodzaju są bardzo częste w małżeństwach między-kulturowych. Inne różnice opierają się na podstawowych wartościach.Może to być na przykład sposób w jaki wychowa się dziecko oraz czego się ono nauczy podczas swojego dzieciństwa, na przykład różnicy pomiędzy dobrem a złem. Ponieważ nie wszyscy wychowują się w takiej samej wierze, czy ich rodziny mają inne priorytety, w związku zawsze znajdzie się czas na rozmowę o tym.

4. Etapy życia

Wielu ludzi, nie myśli na jakim etapie życia właśnie są, kiedy dochodzi do związku. W niektórych przypadkach, małżeńskie problemy występują po prostu dlatego, ponieważ małżonkowie zaczęli oczekiwać od siebie czegoś zupełnie innego. Jest to powszechny problem między małżeństwami w których różnica wieku jest duża, bez znaczenia czy to mężczyzna jest młody a kobieta stara, czy na odwrót. Osobowość człowieka może zmienić się z czasem, w związku z czym utrzymanie się w związku może nie być tak łatwe jak było kiedyś. Właśnie pary w których różnica wieku jest duża, są najpowszechniejszym przykładem tego problemu.

5. Traumatyczne sytuacje

Gdy pary przechodzą przez traumatyczne sytuacje, mogą one zwiększyć wyzwanie utrzymania się w związku. Traumatyczne incydenty to kolejny problem z którymi pary muszą się mierzyć. Wiele z tych sytuacji mogą zmienić całkowicie życie. W niektórych małżeństwach, takie incydenty stają się poważnym problemem ponieważ jedna ze stron, nie umie sobie z nim poradzić. Czasami presja jest za duża, a odpowiedzialność za wielka by sobie z nią poradzić, dlatego związki powoli się wyniszczają, aż do ich końca.

6. Stres

Stres to powszechny problem małżeński z którym większość par będzie musiała stawić czoła. Stres w związkach może być spowodowany wieloma sytuacjami na przykład problemami finansowymi, rodzinnymi czy chorobą. Problemy finansowe, mogą być spowodowane utratą pracy lub byciem zdegradowanym przez jednego z małżonków. Stres rodzinny może być spowodowany problemami z dziećmi lub rodziną małżonka. Stres może być wywołany bardzo wieloma, różnymi czynnikami.

7. Znudzenie

Znudzenie, to niedoceniony problem w życiu małżeńskim.Z czasem, małżonkowi mogą się sobą znudzić. Zaczynają być zmęczeni różnymi sytuacjami, które się pojawiają. W takiej sytuacji, można znudzić się związkiem, ponieważ stał się za bardzo przewidywalny. Pary mogą utrzymywać się w rutynie przez wiele lat, bez żadnej zmiany czy tak zwanej iskry.Iskrzenie między ludźmi zazwyczaj pojawia się podczas robienia czegoś spontanicznego. Jeśli w związku brakuje spontaniczności, istnieje duże prawdopodobieństwo znudzenia się sobą.

8. Zazdrość

Zazdrość to kolejny powszechny problem w życiu małżeńskim, który sprawia, że związek staje się zepsuty. Jeśli twój partner jest za bardzo zazdrosny, utrzymanie się z nim może stać się wyzwaniem. Zazdrość jest dobra dla związku, dopóki osoba z nią nie przesadza. Takie osobniki będą się ciągle narzucać: będą kwestionować z kim rozmawiasz przez telefon, dlaczego z tym kimś rozmawiasz, jak długo ich znasz etc. Gdy twój małżonek jest za bardzo zazdrosny, może to sprawić, że wasz związek się za bardzo napięty; czego konsekwencją będzie koniec związku.