Doradztwo dotyczące zespołu przewlekłego zmęczenia.

Doradztwo może pomóc Ci poradzić sobie z objawami fizycznymi i zmienić wpływ CFS na psychikę i emocje.

Specjalista w zakresie przewlekłego zmęczenia pokazuje, w jaki sposób pewne wzorce myślenia i zachowania mogą wywołać cykl złych nastrojów i zasilać emocjonalną i fizyczną spiralę spadkową. Nauczysz się alternatywnych sposobów postrzegania i reagowania na swoje doświadczenia, dzięki czemu będziesz mógł lepiej nimi zarządzać, zapewnisz sobie ulgę w trudnych chwilach, a także zwiększysz swoją zdolność do osiągania przyjemności lub komfortu.

Niektórzy uważają, że doradztwo w zespole przewlekłego zmęczenia może być pomaga w dostosowaniu się do codziennego życia z chorobą i radzeniu sobie z objawami. Według innych, psychoterapia zapewnia wsparcie i użyteczne wskazówki psychologiczne, aby próbują wyleczyć objawy za pomocą alternatywnych dróg medycyny. Jeszcze inni z kolei uważają, że terapie uzupełniające, takie jak medytacja, akupunktura, naturopatia i homeopatia, mogą poprawić zdolność radzenia sobie, a w niektórych przypadkach całkowicie wyleczyć z objawów fizycznych.

Opiekunowie osób z zespołem przewlekłego zmęczenia, również mogą skorzystać z doradztwa. Poświęcenie się na rzecz ukochanej osoby może powodować niepokój, stres, depresję i / lub izolację, doradztwo może dostarczyć pomocnych wskazówek i wsparcia, jak radzić sobie w najlepszy możliwy sposób.