Około 250 000 osób w Wielkiej Brytanii cierpi na zespół chronicznego zmęczenia. Według zachodniej medycyny, niestety nie ma na nie lekarstwa. Jednocześnie niektóre osoby, które podjęły alternatywne leczenie, twierdzą, że udało im się wyzdrowieć (autor tej strony jest jedną z takich osób). Nie ma jednak „naukowo uznanych” badań na poparcie takich twierdzeń.

Rozwiązanie problemu niepewności, czy kiedykolwiek poczujesz się lepiej, jest jednym z głównych wyzwań dla osób zajmujących się CFS.

Innym niepokojącym aspektem dla osób cierpiących na przewlekłe zmęczenie jest to, że samopoczucie może się zmienić w dowolnym momencie, w nieprzewidywalny sposób. W niektóre dni możesz czuć się całkiem zdolny i zaangażowany w codzienne życie, bez żadnych widocznych objawów, a innym razem, bez wyraźnego powodu, możesz doświadczyć ekstremalnego spadku energii, co oznacza, że ​ poradzenie sobie z najmniejszym nawet zadaniem, może wydawać się ogromnym wysiłkiem.

Zespół przewlekłego zmęczenia może mieć niekorzystny wpływ na wiele dziedzin życia, utrudniając zarządzanie codziennymi elementami życia, takimi jak praca, rodzina, lub kontakty z przyjaciółmi.