Oprócz leków i / lub terapii wymienione poniżej opcje mogą pomóc w radzeniu sobie z objawami zespołu lęku napadowego lub zmniejszaniu ich.

  • Grupy wsparcia mogą pomóc poczuć się mniej samotnym, dzieląc się doświadczeniami i strategiami radzenia sobie z atakami paniki. Grupa może pomóc złagodzić izolację i strach doświadczane przez wielu cierpiących.
  • Medytacja Mindfulness jest techniką, która pokazuje, w jaki sposób skupić wszystkie zmysły na otaczających rzeczach i spowolnić tendencję umysłu do popadania w negatywne wzorce myślowe. Ta praktyka może pomóc budować silniejsze poczucie wewnętrznego spokoju i samokontroli.
  • Techniki medytacji i oddechu można nauczyć się i ćwiczyć samodzielnie, aby zachować spokojną postawę podczas ataków paniki lub w okresie między nimi.
  • Zmiany w stylu życia, takie jak ćwiczenia fizyczne, poprawa diety i unikanie substancji pobudzających lęk, takich jak napoje kofeinowe lub szkodliwe substancje, na przykład nikotyna i alkohol, mogą również złagodzić uczucie paniki.